bazradna

Domovní řád společenství vlastníků

Proč byste měli mít kvalitní domovní řád? Kdo Vám pomůže orientovat se ve změti pouček a nařízení? Ochrání domovní řád společenství vlastníků před nevhodným chováním nájemníků?

Domovní řád společenství vlastníků jednotek pro společné prostory

Členové SVJ v domovním řádu upravují pravidla užívání společných prostor domu, také v něm mohou být vymezena pravidla chování ve společných prostorech domu.

V ideálním případě by stačilo do domovního řádu zahrnout pravidla požární ochrany, nicméně, když už investujete čas a energii k tvorbě domovního řádu, je dobré v něm jasně vymezit všechna pravidla, která je třeba dodržovat v civilizovaném domě.

domovni rad spolecentvi prevence nevhodneho chovani

Nikdy nevíte, kdy se do domu nastěhuje někdo, kdo nechápe pravidla slušného chování.

Domovní řád společenství by měl obsahovat pravidla chování a venčení zvířat (bohužel někdy i lidí).

pes a hovno

Nehoda se může stát každému, ale jistě by nebylo příjemné, kdyby na Vás opakovaně ve společných prostorech mrkal nevoňavý dáreček od sousedů.

hovno

Dále by domovní řád společenství vlastníků měl obsahovat pravidla dodržování nočního klidu.

domovní řád společenství - noc

Domovní řád společenství vlastníků a jeho vymahatelnost

Opravdu je vhodné si vymezit co nejpřesněji pravidla chování ve společných prostorech domu tak, aby lidé měli vodítko k tomu, co je přijatelné a co je nepřijatelné chování.

S novým občanským zákoníkem získala SVJ nové možnosti, jak si zajistit dodržování domovního řádu. Snad v praxi bude lépe fungovat vymahatelnost práva a je možné, že SVJ budou v budoucnu pokutovat nájemníky, kteří nebudou domovní řád společenství patřičně dodržovat.

penize

Podle nového občanského zákoníku má vlastník nemovitosti také zodpovědnost za chování osob, které vpustil do domu. Tento fakt vypadá nadějně, otázka je, nakolik bude tato zodpovědnost fungovat v praxi.

Kvalitní domovní řád společenství Vám nemůže zajistit slušné sousedy, nicméně, když už se někomu stane „nehoda“, snad se díky nové právní úpravě, pod pohrůžkou sankce) dočkáme rychlé nápravy nevhodného chování. Jasné vymezení pravidel a jejich vymahatelnost mohou výrazně zlepšit sousedské vztahy.

uklid hovna

Pro své klienty samozřejmě máme vzorový domovní řád a rádi pomůžeme s jeho úpravou, aby plně vyhovoval Vašim potřebám.

Tento článek jste si mohli přečíst díky týmu společnosti AXATEM company s.r.o.

logo AXATEM 2

(Visited 1 883 times, 1 visits today)